. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

ExcesyVideosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Jak chrabrá státní policie oslavila výročí Charty 77
(video streaming 110 kb/s, .wmv; 14 min)


Exces v mailech:

From: Ing. Jiří Fiala
Sent: Sunday, January 07, 2007 1:17 PM

Přepadla mě policie, chtějí mě odvážet na Prahu 4.

----- Original Message -----

From: "amedo"
Sent: Sunday, January 07, 2007 1:28 PM
Subject: SOS !!!

SOS - před 5-ti minutami přepadli pana Fialu v jeho domě policisté - odváží ho někam do neznáma (údajně Praha 4 - U plynárny) do Prahy. Prosím o rozšíření té zprávy hlavně dotázat Policejní prezidium a Státní zastupitelství. Přestože dnes je neděle a státní zastupitelství by mělo být zavřené chtějí ho zřejmě úmyslně držet v policejní cele do zítřka. Žádáme všechny, kterým není osud práva a spravedlnosti lhostejný, aby ve věci intervenovali, kde jen to bude možné.

Dr.Yekta Uzunoglu


Od: info uzunoglu
Odesláno: 7. ledna 2007 14:37
Předmět: Ing.Fiala II

Pan Ing. Jiří Fiala byl převezen do policejní stanice (Sdružení 1, Praha 4 - Nusle, tel. 974 820 238) a již 3/4 hodiny čeká na chodbě, ani jemu, ale ani jeho právníkovi nesdělili důvody té šikany, přitom se nejednalo o neodkladný úkon, když nyní již 3/4 hodiny čeká na chodbě. Je to šikana i s ohledem na to, že pan Ing. Fiala zítra a další dny v týdnu má soudní líčení, na která by se potřeboval nutně připravit - jak věcně, tak duševně.

Žádám abyste v zájmu práva a spravedlnosti učinili vše, co je ve Vašich silách, a tím zabránili porušování právní platné normy v zemích českých.

Dr.Y.Uzunoglu

Prave jsem poridil tri zvukove zaznamy s panem Fialou pri jeho prevozu policejnim vozem z jeho bydliste do Prahy. Pomozte informovat sirokou verejnost! Dr. Uzunoglu prave vyzvedava pravnika pana Fialy a chysta se navstivit policii na Praze 4. Jde zrejme o ucelove zadrzeni - pana Fialu cekaji tento tyden tri soudni jednani - pro soudce asi velmi neprijemne. Predbezne zadrzet v nedeli a pred soudem, navic kdyz se dotycna osoba nikdy soudnimu jednani nevyhybala, hovori za vse. Rano se vydam do Prahy tez.

Zdravi JS

http://www.pecina.cz/files/Sinagl/Fiala1zatceni070107.WMA
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/Fiala2zatceni070107.WMA
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/Fiala3zatceni070107.WMA


Od: info uzunoglu
Odesláno: 7. ledna 2007 16:56
Předmět: Ing.Fiala III

MUDr.Y.Uzunoglu se dostavil na policejní stanici (Praha 4 - ul. Sdružení 1) - kde se nachází v rukou policie pan ing.Jiří Fiala - a vyšetřovatelé ho odmítli k panu Ing.Fialovi vpustit, přestože jim pan Fiala důrazně sdělil, že se jedná o jeho důvěrníka, ale zároveň lékaře, který by mu měl s ohledem na jeho stav poskytnout pomoc. Policisté odmítli, aby mu manžel poskytl lékařskou pomoc, přestože je panu Fialovi zdravotně špatně! Pan Fiala od 12.00 hod. nejedl, nepil, a je omezen i na pobybu. A přitom do této chvíle s panem Fialou nebyl proveden žádný úkon, ani mu nikdo nesdělil a nechce sdělit důvod jeho zadržení. Můj manžel jel vyzvednout právníka, o dalším průběhu Vás budeme informovat.
Monika Uzunoglu


From:
To: "info uzunoglu"
Sent: Sunday, January 07, 2007 6:58 PM
Subject: RE: Ing.Fiala III

Přeji dobrý večer,

tiskový mluvčí Policie ČR, který drží hotovost, mi ještě v 18:45 nedokázal sdělit, resp. ani vyvrátit, zda a proč vůbec je Ing.Fiala v rukou Policie. Určil jsem mu přesně adresu (P4,Sdružení1), volám každou půlhodinu a je neuvěřitelně arogantní. Možná by bylo vhodné požadovat od něho vysvětlení více osobami. Jeho telefon, který bere na rozdíl od Policie P4 je 974825283. Jméno mi zatím neřekl.

S pozdravem

Ing.J.Krám,v.r.

-- Původní zpráva –
>From: "info uzunoglu"
>To:
>Subject: RE: Ing.Fiala III
>Date: Sun, 7 Jan 2007 18:24:31 +0100

Doufám a věřím, že pod takovým obrovským tlakem ho nakonec budou muset pustit. Díky za podporu a telefonát - to na ně platí!

M.Uzunoglu

Děkuji za info. Telefonicky mi odmítají také sdělit jakékoliv infornace. Zřejmě dárek k 30. výročí založení Charty77! Kde ale jsou ti chrabří bojovníci za práva?

J.Krám,v.r.


Od: Jan Šinágl [mailto:jan@sinagl.cz]
Odesláno: 8. ledna 2007 2:22
Předmět: 30. VYROCI CHARTY 77 VICE NEZ AKTUALNIi

30. výročí Charty 77 více než aktuální

Sdělovací prostředky nepřehlédly 30. výročí vzniku občanské iniciativy Charta ´77, které připadlo právě na tento víkend a připomněly ho vzpomínkami pamětníků barvitě líčících policejní přepady signatářů, jejich sledování na každém kroku, odposlechy, zatýkání, věznění, přepad tanečníků na plese, no prostě – mocenskou zvůli totalitního režimu všeho druhu.

K oslavám tohoto výročí zcela osobitým a svérázným způsobem přispěla i dnešní – údajně 17 let demokratická – česká policie. Zorganizovala nedělní přepad mluvčího našeho sdružení, známého občanského aktivisty, pana Ing. Jiřího Fialy.

Ačkoliv lidé se vyměnili, metody beze zbytku zůstaly – a tak sametově demokratičtí policisté přelezli – a to právě v den 30. výročí vzniku Charty ´77 plot soukromého pozemku pana Fialy a začali mu kopat do dveří s tím, že mají povolení je rozkopat úplně, vniknout všemi způsoby do domu a ničit jeho zařízení, pokud by pan Fiala nevyšel ven a nehodlal s nimi odjet ke zcela bezpředmětnému výslechu jednoho z dalších zjevně vykonstruovaných „trestních stíhání “. Připomeňme, že zatímco trestní stíhání pana Fialy se stala již tradičním, pět let dokola se opakujícím policejním folklorem, končícím osvobozujícími rozsudky, které jsou soudci nuceni přes zaťaté zuby přece jen vynášet nemajíce jiná rozhodnutí zjevně o co opřít, pan Fiala naopak v ruce má nejen tyto osvobozující rozsudky, ale především rozhodnutí štrasburského soudu o hrubém a dlouholetém porušování jeho práv českou justicí a policií. A právě toto rozhodnutí vede údajné „muže zákona“ – ať už v uniformách či v talárech – ke zjevné nepříčetnosti hraničící s posedlostí, ve které už zjevně začínají ztrácet nejen cit (ten ostatně nikdy neměli), ale i rozum. A tak rozhodnou o přepadnutí představitele občanského sdružení, které má dnes stejné postavení jako měla ve své době právě Charta ´77 – totiž důvodně a pravdivě kritizuje současné mocenské struktury, především justici a policii, čímž je přivádí – jak právě uplynulá neděle prokázala - do stavu zuřivé nepříčetnosti.

Pochopit se to snad dá, omluvit ani náhodou – v právním státě je zcela nepřípustné, aby si mocenské struktury beztrestně vylívaly svůj bezbřehý vztek na prostém občanovi jenom proto, že je porazil na mezinárodním fóru a představil jejich „činnost“ evropské veřejnosti v pravém světle. Nemluvě o skutečnosti, že pan Fiala založil hnutí, které se programově odmítá bát evidentních hlupáků v mocenských strukturách a bezostyšně je zesměšňuje na veřejnosti – a hlavně : Které nabírá nejen na síle počtem svých členů, ale také respektem už u nemalé části veřejnosti.

A teď to nejhorší: Již staří Římané dobře věděli, že „příklady táhnou“. Příklad pana Fialy táhne dvojnásob, neboť ukázal, že občanská práva si zaslouží jen ten, kdo si je umí také obhájit. A pokud tento příklad přitáhne všechny, které naše zcela neschopná, nadutá a zkostnatělá justice kdy poškodila, k následování, bude to mít jediný efekt : Stát se na odškodném prostě nedoplatí – a pak snad přijde na to, že než královsky platit zjevný společenský odpad, který dnes v justici a policii převážně působí, a ještě za něj záplatovat nesčetné škody, bude snad lépe tyto složky rozpustit a začít úplně znova. A jinak. Rozhodně ne s dnešním osazenstvem soudů a policejních služeben.

Policejní přepad našeho mluvčího v den 30. výročí vzniku Charty ´77 nemohl veřejnosti lépe připomenout, jak daleko dosud máme k právnímu státu i ke skutečné demokracii a nakolik dosud potřebujeme občanskou statečnost , aby ochránila nejzákladnější lidská práva a svobody.

Právě taková občanská statečnost a angažovanost, jejichž vlna se po prvních zprávách o přepadu našeho mluvčího v nezvyklé míře zvedla, způsobily, že náš mluvčí je již opět na svobodě a z policejného přepadení se tak stala směšná fraška hodná svých strůjců.

Jen tak dále, vy policejní usmolenci ! Ještě dva – tři takové přepady, a naše sdružení se počtem členů vyrovná největším politickým stranám, bude se o něm denně mluvit na prvních stránkách předních evropských deníků a časopisů – jako kdysi o Chartě´77. Inu, každá akce vyvolává reakci. A už ta příští by mohla přerůst i nejsmělejší představy dnešních mocenských struktur.

Ing. Jiří Krám
Ing. Jiří Štefek

V Praze a Hradci Králové, v neděli dne 7. ledna 2007


From: Martin Vadas
Sent: Monday, January 08, 2007 3:20 PM
Subject: Stížnost na nedělní policejní zásah vůči ing.Fialovi

Vážený pan
JUDr. Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti České republiky
MUDr.Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra České republiky

Ministerstvo vnitra, Nad Štolou 936/3, PSČ 170 34, Praha 7 Elektronická adresa: posta@mvcr.cz
Policejní prezidium ČR, Strojnická 27, poštovní přihrádka 62, PSČ 170 89 Praha 7 Elektronická adresa: posta.policie@mvcr.cz

Vážení páni ministři, vážený pane policejní presidente.
Vážení pánové inženýři Štefko, Kráme, Fialo,

jsem hluboce rozhořčen, když se dočítám o zneužívání mocenských orgánů České republiky vůči jejím občanům.

Ptám se, proč policejní orgány zasahují do pokojného stavu nešťastného otce ing. Jiřího Fialy, kterému Česká republika odcizila dítě?

Žádám důsledné prošetření oprávněnosti a všech znepokojujících okolností nedělního policejního zásahu a vyvození náležitých důsledků ze zjištěných skutečností!

Žádám, abych nejen já, ale i široká veřejnost, jsme byli informováni o vyřešení celého případu včetně všech kárných a případně i trestněprávních dopadů této úřední zvůle.

Jaké prodlení údajně hrozilo, aby bylo nutné použít právě v neděli takto brutálních prostředků policie pro prosté podání vysvětlení opakovaně neúspěšně nařčeného ctihodného občana? Proč samotný triviální úkon, o jehož oprávněnosti a naléhavosti mám vážné pochybnosti, trval za nečinnosti orgánů policie celé dlouhé hodiny, během kterých byl ing. Fiala omezen nejen v pohybu?

Děkuji za Vaše pochopení pro mé rozhořčení a zůstávám v očekávání zjednání nápravy a věcné odpovědi od oslovených ministrů a policejního presidenta.

S pozdravem

Mgr. Martin Vadas
režisér a dokumentarista
169 00 Praha 6 Říčanova 34/887


Vážení přátelé,

upřímně děkuji Vám všem, kteří jste osladili ministerstvu vnitra a jeho mluvčímu dnešní policejní přepad zorganizovaný jejich přihlouplými nohsledy, Vám, kteří jste bombardovali příslušné policejní šašky telefonáty, maily, výzvami. Vám, kteří jste mi posílali esemesky a volali mi jako zběsilí, až to udatné strážce zákona značně znervóznilo a natolik znechutilo, že si začali šuškat, že "s tím Fialou to asi nebude jen tak" a pomohlo jim to pochopit jejich vlastní pravé postavení organizované, ozbrojené a společnosti vysoce nebezpečné mafie.

Jmenovitě bych pak chtěl poděkovat panu Dr. Uzunoglu a jeho ženě Monice a stejně tak i panu Šináglovi, kteří při informování veřejnosti zcela jistě sehráli rozhodující roli a snažili se mi všemožně pomoci i jinak.

Pokud budou na světě takoví stateční, pohotoví a dobří lidé, jakými jste dnes byli Vy všichni, není třeba se obávat o budoucnost naší země.

Ještě jednou děkuji. Bez Vás všech bych teď na svobodě rozhodně nebyl.

Upřímně

Ing. Jiří Fiala


Souvislosti v cause Zločinec, nebo oběť?!