. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Hříšníci

Vyšetřovatelka se zhroutila!

Šíp, 28. 1. 2008
http://www.deniksip.cz/krimi/rokos_fotka_honzik20080128.html

TÁBOR - Neunesla kritiku a zhroutila se! Táborská vyšetřovatelka Věra Nevrlová, která měla na starosti případ zavražděného Honzíka Rokose (+5), odchází od policie! Sesypala se z toho, že podle mnohých nese kvůli svému laxnímu přístupu spoluodpovědnost za smrt dítěte. Protože Nevrlová odchází na vlastní žádost, nepřijde o šestitisícové výslužné.

Vyšetřovatelka Věra Nevrlová podala "výpověď" před pár dny. "Požádala o odchod. Složila se z kritiky za smrt Honzíka, nechce s tím mít už nic společného. Čeká ji ale doživotní asi šestitisícové výslužné," prozradil Šípu zdroj z táborské policie.

Otec zavražděného Honzíka si na Nevrlovou často stěžoval. Tvrdil, že kvůli svému laxnímu přístupu nese spoluodpovědnost za smrt dítěte. Matka Antonie Stašková a její druh Pavel Grepl totiž Honzíka unesli a půl roku se s ním skrývali po celé zemi. Policie je však nedopadla. Stašková s Greplem poté nebohé dítě brutálně zavraždili.

"To, že odchází, jen dokazuje, že nemá čisté svědomí. Hodně mě zaráží, že právě ona se z toho složila, co mám říkat já. Mně zabili jediného syna," říká otec Honzíka Roman Rokos.

Ten napsal stížnost ministrovi. Doufá, že konečně někdo přizná chybu, kvůli které malý nevinný chlapec zbytečně zemřel. "Poslal jsem panu ministrovi rozsáhlý dopis, kde jsem mu jasně vypsal, kde soudy a vlastně pak i policie udělaly chybu. Přesně jsem mu ukázal na paragrafech, jak soudkyně chybovala. Doufám, že konečně uzná, že se staly chyby. Pokud ne, už nebudu čekat a tato země bude mít pořádnou ostudu," říká Roman Rokos.

Se svým advokátem uvažuje o žalobě na Českou republiku. "Když někoho nezajímá, že mi zbytečně zemřel syn, mě nebude zajímat, že bude mít tato země, kde mají navrch vrazi, zloději a lháři, ostudu," říká naštvaně Rokos.

Honzíkovi chystali pokojíček, ten se do něj nikdy nevrátí

Poté, co loni v polovině roku Antonie Stašková unesla malého Honzíka, jeho otec Roman Rokos stále věřil, že se mu syn vrátí.

Aby nemuseli spolu s přítelkyní Jitkou Procházkovou pořád myslet jen na problémy, snažili se chmury zahnat prací. A také tím, že Honzíkovi a malé Nikolce (7, dcerce paní Jitky), začali chystat nový pokojíček.

Budovali, přestavovali, vymýšleli, ale dokončit ho už nestihli. "Než jsme ho dodělali, přišli ráno 29. prosince policajti s tím, že Honzíka našli mrtvého. Je to strašný, pořád ho tu vidíme. Tolik jsme chtěli, aby měli s Nikolkou pokojíček podle svých představ. Už jsme ho ale nestihli dokončit a ani vymalovat," říká smutně pan Rokos s paní Jitkou.

Jejich naděje, že svého Honzíka ještě někdy uvidí, skončila tragédií. Přesto ale chtějí pokojíček dodělat. "Vůbec jsme od konce roku neměli čas, pořád něco zařizujeme, jezdíme, píšeme. Navíc oba chodíme do práce. S Nikolkou nám naštěstí pomáhají rodiče, ale až se to trochu uklidní, chceme, abychom to tady upravili a žili jako rodina," prozradila paní Jitka.