. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Mozaika


Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Česká advokátní komora versus nepohodlná advokátka
aneb: Naši paní Kláru nedáme!
5. února 2010

(video streaming 400 kb/s, .wmv; 40 min)

soubor ke stažení (123,4 MB)Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!
Naši paní Kláru nedáme! Naši paní Kláru nedáme!


Jak to viděla hlavní hrdinka (z depeší na facebook):

pá v 10:02 - Tak už půl hodiny čekám na České advokátní komoře až se dostaví kárný žalobce. Média ani veřejnost nebyli vpuštěni, potupně čekají na chodbě, hlídáni jedním členem kárného senátu. Jeden ze členů jiného než "mého" kárného senátu mi na chodbě sdělil, že Úmluva o lidských právech a svobodách u ČAK neplatí.

pá v 10:03 - Panuje tady všeobecně napjatá atmosféra. Nemohla jsem informovat ani o tom, že se kárný žalobce opozdil, musela jsem to křičet zpět na schodiště přes skleněné dveře. Mám omezený pohyb - z místností ČAK zpět do chodeb paláce Dunaj nesmím

pá v 10:04 - Z tisku se ostavilo Právo, agentura Mediafax, je tady taky p. Šinágl a Luboš Patera s justice TV. Jsem zvědavá, jestli padne návrh na moje vyloučení zČeské advokátní komory tak jako v případě bývalého advokáta Altnera.

pá v 10:12 - WIFIna tady nefunguje žádná, ale jsem připojena přes mobil. Mávám na sebe přes sklo s tiskem a přáteli. Dle info Kárné komise je kárný žalobce někde na I.P. Pavlova. Tedy zatím "pouze" 3/4 hod. zpoždění. Odpojuji se z fejsáče a pokusím se alespoň pročíst eml. a trochu pracovat...

pá v 10:24 - Kárný žalobce se dostavil, senát se radí o tom, zda mi dovolí pro vlastní potřebu si řízení nahrávat...

pá v 10:26 - jsem opět na chodbě, by se senát mohl radit. Dorazila TV Nova a dožaduje se rozhovoru. Bohužel za svými přáteli ani za tiskem na chodbu nesmím!!

pá v 10:40 - Jsem opět na chodbě, kárný senát se opět radí, tentokrát o mých námitkách, že zákaz nahrávání jednání a vyloučení veřejnosti je v rozporu s Úmluvou o lidských právech a základních svobodách - se zásadou veřejnosti procesu. Podle ČAK zřejmě toto není žádný proces - jen můžete na jeho základě přijít o licenci advokáta, takže o co jde, že??

pá v 10:42 - Přátelé a tisk z chodby mi volají mobilem, máváme na sebe a telefonujeme se. Mně neznámý člen ČAK stojí u zavřených dveří a hlídá, abych pravděpodobně tisku neotevřela. Připadám si jako naprostý blázen..

pá v 10:44 - přátelé na mne přes sklo volají radu a pozdravy od pana Giormaniho: podle rozsudku Vrchního soudu Olomouc je klidně možné o komkoliv íci, že je gauner a je to beztrestné. Rozsudek mi bude dodán.

pá v 10:46 - Díky všem, co jsou tady se mnou - na netu i za dveřmi!! Je to pro mne velká podpora. Už to trvá hodinu a čtvrt, aniž by se vlastně začalo.... Kdosi z mých známých začas spílat kárnému žalobci, požádala jsem jej, aby toho nechal. Vše pobíhá přes tlustou skleněnou stěnu, takže výsledkem zabránění v komunikaci je, že na sebe navzájem řveme..

pá v 10:46 - Vůbec nechápu jak je možné, že tady mohu na chodbě sedě s noťasem a psát Vám. ČAK zřejmě ještě o existčnci FB neví. Až se dozví, zřejmě bude proti mně za

pá v 11:30 - ....pálí jako čarodejnici, ne že mne kárně odsoudí... jsem chtěla říci.

pá v 11:32 - jednání opět přeušeno. Byla projednávána jiná kárná žalobě na mě, že jsem se jednou nedostavila - respektive jedna moje koncipientka - k soudu. Důvodem byla náhlá zdravotní indisposice. Po vysvětlení byla tato kárná žaloba vzata kárným žalobcem zpět

pá v 11:33 - Kárnáý senát se zabýval mými proceními návrhy, totiž, aby byla připuštěna veřjnost a umožněno mi nahrávání, taky proti spojení mých kárných věcí. Odůvodnili svůj postup podpůrnou aplikací Trestního řádu. AHA!! Ještě že to vím!! Jednou trestní řád platí, ale pro práva kárně obviněných neplatí!! To je mi tedy rovnost před zákonem!!

pá v 11:35 - Ještě jedna pikantnost: jeden z členů kárného senátu prohlásil, že ty "ústavní věci" tady stejně nevyřeší. Tak jhsem řekla, že je vyřeší Ústavní soud. Nato mi bylo řečeno jiným členem senátu, abych nevyhrožovala. Takže na půdě České advokátní komory je zřejmě upozorňování na rozpor s Ústavou vyhrožování... no prima, ještě že to vím..

pá v 11:36 - Na chodbě zatí m proudí mezi médii a mými přáteli dužná zábava. bylo mi umožněno vyjít ze "soukromých prostor a promluvit. pokračujeme!!

pá v 12:23 - Zdravím všechny již ze své kanceláře! Stalo se něco neuvěřitelného: Kárnou žalobu, kterou na mne podal kárný žalobce na základě stížnosti JUDr. Stanislava Křečka, vzal kárný žalobce zpět! Pravil, že měl být zvolen jiný postup než kárná žaloba, na příklad napomenutí k důstojnosti Kontrolní komisí a dále uvedl, že ani mo...

pá v 12:28 - Klára Veselá Samková Děkuji všem za podporu a účast. Děkuji novinářům, že vydrželi po celou dobu - i když ti si to nakonec proměnili na schodech ČAK v happening s chlebíčky... :-) Děkuji taky svým klientům, kteří mne, svoji advokátku, přišli podpořit, děkuji Lubošovi Paterovi z "justičního kanálu", děkuji Mediafaxu a Právu, že vydrželi. ...


Jak to všechno začalo:

Křečkovo koule


Česká advokátní komora nadržuje Křečkovi, tvrdí právnička Samková, naseadresa.cz 4. 2. 2010

Na projednávání kárné žaloby na advokátku Veselou Samkovou odmítla komora vpustit veřejnost, Regiony24.cz 5. 2. 2010

Kárná komise zastavila řízení s advokátkou Klárou Veselou Samkovou, Mediafax 5. 2. 2010

Nakopu ho, napsala o svém protivníkovi advokátka. Málem ji vyloučili z komory, iHNed.cz 5. 2. 2010

Nakopu tě, slibovala advokátka poslanci Křečkovi, Novinky.cz 8. 2. 2010