. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Mozaika


Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

O horlivém odškodňování zločinů - rozhovor s tiskovou mluvčí Ministerstva spravedlnosti, 27. února 2007
(video streaming 126 kb/s, .wmv; 6 min.)

Podvedla manžela při uzavírání rozvodových smluv, v dětech proti němu vypěstovala nenávist, dlouhé roky drze ignorovala rozsudek o styku dětí s otcem, aniž by byla proti ní použita nějaká sankce, soudkyně a soudci jí jdou na ruku i v dalších hanebnostech a slovutný JUDr. Vít Alexander Schorm jí za to všechno ještě velkoryse "odškodnil" částkou 280 000 korun z kapes daňových poplatníků ... Ještě že máme ten právní stát!

Matka - paní Fialová - se pět let beztrestně vysmívala rozsudkům o předávání dětí otci. Dětem prokazatelně způsobila těžkou psycickou újmu. Stát jí za to nabídnul "odškodné" ve výši 280 tisíc korun. Odškodné - či cílovou prémii ?

Pan Fiala se marně celá léta domáhal svých otcovských práv na výchovu vlastních dětí. Stát ho za to "odměnil" dvěma měsíčními pobyty v ničím nezdůvodněné vazbě, desítkami vykonstruovaných trestních stíhání, policejními přepady jeho domu a ničím nepodloženými astronomickými dluhy, které prý má na výživném a vůči soudním znalcům, kteří mu zakazovali děti po léta vidět. Na rozdíl od matky, stížnost pana Fialy uznal za zcela oprávněnou i štrasburský soud a konstatoval hrubé porušování práv nejen otce, ale i jeho dětí českou justicí. Stát mu dodnes nevyplatil na odškodném ani korunu, o jednání na toto téma nechce zjevně slyšet. Pan Fiala proto nadále živoří z podpor a milodarů členů jeho sdružení K 213. Je znovu trestně stíhán, protože prý matce, která nedokázala vysvětlit, co s 280 tisíci udělala, dluží výživné a ona si - chudinka - musí půjčovat na živobytí.

Tak vypadá rovnost rodičů před zákonem v pojetí současné české justice.