. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Mozaika


Videosoubor spustíte tlačítkem "Play" v přehrávači

Záznam tiskové konference Soudcovské Unie, 19. dubna 2007
(video streaming 128 kb/s, .wmv; 63 min.)

Další mlha kolem Sváčka

Luboš Patera

Jméno předsedy pražského Městského soudu JUDr. Jana Sváčka se opět objevilo ve zveřejněných odposleších v kauze zločinného spolčení ústeckého soudce Jiřího Berky (TV NOVA, Na vlastní oči 11. 4. 2007, "Já na bráchu, brácha na mě"). A obratem Soudcovská Unie svolává tiskovou konferenci pod výmluvným názvem Nebezpečí kriminalizace.

Je pravdou, že Sváčkovo jméno na tiskovce nezaznělo a prezidenti spolku českých soudců projevili dojemnou péči jen o blaho podnikatelů a politiků, proti nimž je dle jejich názoru zneužíváno trestní právo, šíře jejich rozkroku nad předestřenými tématy však vede k úvaze o dalším mlžení - viz Revolucionář Jirsa zruší třetinu českých soudů!

I tak však některé výživné výroky Vávry s Jirsou stojí za zaznamenání: Ty, že kriminalizace pro neplacení výživného je vězněním dlužníků, od něhož civilizace sice upouští již od středověku, český "právní" stát však nikoliv, o tom, že placení patnácti korunových kolků za kopii každé stránky ze soudního spisu je tu proto, "aby lidi tolik nevotravovali", nebo o tom, že tři tisíce českých soudců je již opravdu nadměrné množství.