. JUSTIČNÍ KANÁL

JUSTIČNÍ KANÁL
... sledujte výkon práva v českých zemích ...

Jak to vidí ...

Luboš Patera:

Soudcovská nadutost nás stojí denně milióny

20. července 2006

Přibližně milión korun musí čeští daňoví poplatníci zaplatit za "své" nezávislé soudce jen za předvčerejší a dnešní rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Většinu z této částky pak za opatrovnické soudkyně, které zatvrzele a úmyslně popírají právo ve sporech rodičů o výchovu dětí a styk s nimi. Další milióny za odškodnění zmařených rodinných vztahů se nechají čekat v dohledné době.

Soudcovská unie se neomlouvá, viníky netrestá (to je pravá tvář kastovní "samočistící schopnosti", po které soudci tolik volají), resp. je asi schopna jen ústy svého prezidenta Jirsy opět daňové poplatníky ohlupovat báchorkou o dokonalosti soudcovského stavu. Ústavní soud, na jehož hlavu milióny z kapes občanů také přímo padají, předvádí raději do jakých absurdních výšin chce soudcovskou nezávislost (čti: svévoli) vyšroubovat, jen aby soudcovskou mocí zaslepení jedinci ukojili své ambice.

To je tedy horká realita českého "právního" státu dnešních dnů. A další žaloby se do Štrasburku valí, a to nejen od právem rozhořčených českých tátů a dalších rodinných příslušníků ... Otázka proto zní, jak dlouho ještě zpupní soudci a zpupné soudkyně vydrží se svou samochválou a kdy již občané se svými parlamentními a exekutivními zástupci učiní svému okrádání "jménem zákona" přítrž?

(autor je zmocněnec sdružení Spravedlnost dětem)

Viz také:

Tisková prohlášení ministerstva spravedlnosti k jednotlivým případům

Diskutovat můžete na AktuálněCZ: Bojuje o dceru 13 let. Získá půl milionu